11.-12.9.2024 Logistiikka-messut Tampereen Messu- ja Urheilukeskuksessa

Tervetuloa tutustumaan Elisa IndustrIQ Finlandin ratkaisuihin Logistiiikka-messuilla

Olemme tänäkin vuonna mukana Logistiikka-messuilla! Messuosastollamme C102 pääset tutustumaan älykkäisiin ja tehokkaisiin varastonhallinta– ja ostonohjausjärjestelmiin  sekä esittelemme laajentunutta tarjontaamme mm. kuljetustustenhallinnan ja työturvallisuusprosessien tiimoilta. Tervetuloa tutustumaan tuotteisiin ja keskustelemaan teille parhaiten soveltuvista vaihtoehdoista!

Elisa IndustrIQ Finlandin Logistiikka-messujen ohjelmassa mm.:

  • Osastolla C102 asiantuntijat paikalla kertomassa älykkäistä ja tehokkaista varastonhallinta- ja ostonohjausjärjestelmistä koko messujen ajan
  • Asiakaspuheenvuoro ke 11.9. klo 14.10-14.30: ISKU – Tuottavuutta ja toimitusvarmuutta WMS-ohjelmistosta, Saku Antikainen, tuotanto- ja tuotekehitysjohtaja, ISKU Interior. Ohjelmalava C-halli
  •  Paneelikeskustelu to 12.9. klo 13.00-14.25: LIMOWA: Mihin menet sisälogistiikka? Elisa IndustrIQ Finlandin asiantuntija Antti Kaunisto mukana paneelikeskustelussa keskustelemassa sisälogistiikan trendeistä.

Varastonhallinta- ja ostonohjausjärjestelmien live-esittelyt

Messuosastollamme pyörivät live-esittelyt sekä varastonhallinta- että ostonohjausjärjestelmistämme koko messujen ajan. Pääset näkemään ja kokemaan logistiikan nykyaikaisimmat työkalut sekä keskustelemaan asiantuntijoidemme kanssa juuri teidän tarpeisiinne parhaista ratkaisuista – saavuta tavoitteet ja helpota työarkea.

Tule suoraan osastollemme C102 tai varaa ennakkoon tapaamisaika!

Tervetuloa!

Tilaa uutiskirje

Tilaamalla uutiskirjeen saat uusimmat blogikirjoitukset sekä tietoa Elisa IndustrIQ Finlandin tapahtumista ja ajankohtaisista asioista suoraan sähköpostiisi.

30.10.2025 toimimme pääyhteistyökumppanina Sisälogistiikkapäivässä

Olemme mukana LOGY ry:n Sisälogistiikkapäivässä pääkumppanina. Lue lisää

2.12.2025 LeanwareSCM-klubitapaaminen

SCM-klubi on Leanwaren fasilitoima asiantuntijaverkosto asiakkaille, jonka kautta pääsee verkostoitumaan ja vaihtamaan ajatuksia kollegoiden kanssa. Lue lisää

27.10.2025 DDMRP -webinaari

Tule mukaan webinaariimme, jossa esitellään uusimpia näkemyksiä ja tekniikoita kysyntälähtöisessä materiaalivaatimusten suunnittelussa (DDMRP). Tämä on erityisen arvokasta kaikille, jotka osallistuvat tehokkuuden lisäämiseen, varastojen optimointiin ja digitaalisiin muutosprosesseihin. Webinaarin kielenä on englanti.  Lue lisää