Elintarvike­teollisuuden webinaarit keväälle 2021

Pidämme kaksi elintarviketeollisuuteen suunnattua webinaaria tänä keväänä. Webinaarimme pidetään klo 8.15-8.55.

17.2. Elintarvikevarastojen ja -lähettämöiden tuottavuushyppy

Ilmoittaudu webinaariin

Kiristyvä kilpailu, kasvavat nimikemäärät ja entistä ohuemmat toimitusrivit asiakkaille pakottavat elintarvikevarastot ja -lähettämöt uudistumaan.

Webinaarissa kuulet alan kehitystrendit, mitä hyötyjä sinun pitää saada varastonhallintajärjestelmästä sekä ajatuksia lähettämöiden keräysjärjestelyistä ja automaatiosta. Webinaarin jälkeen sinulla on näkemys, miten mitata lähettämön tehokkuutta, ja miten voit kehittää tuottavuutta.

Webinaarissa äänessä ovat Janne Viinikkala sekä Tommi Hyyrynen. Jannella on 20 vuoden kokemus manuaali- ja automaattivarastoiden kehittämisestä. Tommilla on 15 vuoden kokemus toimitusketjun tavara- ja tietojenvirtojen kehittämisestä.


Janne Viinikkala
Founder, Mr. Sisälogistiikka


Tommi Hyyrynen
Sales Director, SCM Expak

Tervetuloa!

Rekisteröitymisesi jälkeen saat kuittauksen sähköpostiisi, josta voit tehdä muistutuksen kalenteriisi. Mikäli et löydä vahvistusviestiä, niin tarkistathan myös roskapostilaatikkosi. Mahdollisissa lisäkysymyksissä voit olla yhteydessä: annaleena.somppi[at]leanware.fi.

23.3. SCM tuo lisää tehoa elintarvikealan toimitusketjun hallintaan

Ilmoittaudu webinaariin

Tuotemäärän kasvu, asiakasmuutokset ja kiristyvä kilpailu aiheuttavat harmaita hiuksia ostossa, tuotannossa ja varastoinnissa. Tervetuloa kuuntelemaan, miten toimivat SCM-työvälineet nostavat koko toimitusketjun laatua ja tehoa.

Webinaarissa kuulet, mitä toimitusketjun hallinta (SCM) tuo lisää toiminnanohjauksen (ERP) päälle, ja näet käytännön esimerkkejä ja vinkkejä elintarvikealan tavaravirtojen ohjaukseen.

Webinaarissa äänessä ovat Tommi Hyyrynen ja Janne Viinikkala. Tommilla on 15 vuoden kokemus toimitusketjun tavara- ja tietojenvirtojen kehittämisestä. Jannella on 20 vuoden kokemus manuaali- ja automaattivarastoiden kehittämisestä.


Janne Viinikkala
Founder, Mr. Sisälogistiikka


Tommi Hyyrynen
Sales Director, SCM Expak

Tervetuloa!

Rekisteröitymisesi jälkeen saat kuittauksen sähköpostiisi, josta voit tehdä muistutuksen kalenteriisi. Mikäli et löydä vahvistusviestiä, niin tarkistathan myös roskapostilaatikkosi. Mahdollisissa lisäkysymyksissä voit olla yhteydessä: annaleena.somppi[at]leanware.fi.

Lisäksi pidämme useita teollisuuswebinaareja keväällä:

  • 16.2. Imuohjaus – eroon aikataulutuksen ja välivarastojen tuskasta
  • 10.3. Konepajan tuottavuus alkaa materiaalivirroista
  • 16.3. Miten digitalisoin tuotannon?
  • 17.3. LogisticarBI raportointi – Nopeasti käyttöönotettava raporttikokonaisuus koko toimitusketjulle?
  • 24.3.Toimittajalta asentajalle: Mahdollisuus merkittävään tulosparannukseen

Lue lisää www-sivuiltamme.

Tilaa uutiskirje

Tilaamalla uutiskirjeen saat uusimmat blogikirjoitukset sekä tietoa Leanwaren tapahtumista ja ajankohtaisista asioista suoraan sähköpostiisi.

    Tätä lomaketta suojaa Google reCAPTCHA, ja Googlen tietosuojakäytäntöä ja käyttöehtoja sovelletaan.

    Tapahtuma

    13.6.2023 Hankinnan ja oston tuloksellinen johtaminen -webinaari

    Webinaarissa Janne Haverinen ja Juha Kahelin kertovat hankinnan ja oston tuloksellisesta johtamisesta sekä siitä, mitkä työkalut, mittaristot ja mallit tukevat ostamista ja hankintaa. Lue lisää

    ICT-työkalut osaratkaisuna logistiikan työvoimapulaan

    LeanwareWMS-ohjelmiston uusi versio julkaistu

    LeanwareWMS-ohjelmiston uusin päivitys eli Master Release 15 on julkaistu. Julkaisemme LeanwareWMS-järjestelmän päivitykset kaksi kertaa vuodessa, keväällä ja syksyllä. Lue lisää